Viktväktare?
Fått förfrågan om att vara med i Viktväktarnas bloggpanel 6 månader, jag har noll erfarenhet av viktväktarna så det kan ju bli skoj?! Har självklart tackat ja, kan bli intressant se upplägget och det fungerar fin fint för Julia & Linda , om det inte vore för dessa två tjejer skulle jag nog inte ens överväga det. Vem vet, det kanske går hand i hand med lchq tänket? Kommer även få viktväktar medlemskap under denna tidsperiod och prova på deras produkter om jag förstått rätt, jag återkommer när det väl kommer ett paket från dom.. Nyfiken?
Ja!!! Mina närmsta egna erfarenheter är när Tiffany börja på viktväktarna.. 😉
Tiffany Persson bantar med viktväktarna
Se mer av Tiffany Persson här: http://www.svtplay.se/tiffany-persson-arbetstranar Tiffany Persson besöker den religösa sekten för tjockisar vid namn viktväktarna. Programledaren Anders Jansson och några av Sveriges mest folkkära och färgstarka komiker bjuder på nya upptåg, shownummer och skrattskatter ur SVT:s digra humorarkiv.
Haha ja “hon” är bra på VV 🙂
Rekommenderar det verkligen! Och tro mig, jag har testat det mesta… Pulver, GI, lchf ja you name it. Alla metoder funkar men det begränsar en även oerhört och är svårt att hålla i längden. Jag gillar viktväktarna för så som man äter där kan man äta resten av livet utan att egentligen försaka nåt. Man kan äta allt, men under kontrollerade former! Ska bli kul att höra vad du tycker! Kram
Tiffany, underbar 🙂
Jag fick samma förfrågan och en tjej ur lchf-gruppen också.
Dock så är både hon och jag inkörda på lchf och skulle aldrig byta till VV så jag kommer att tacka nej.
Tror inte att livet ska gå ut på att räkna points 😀
Men om du tror att det är bra för dig så ska du lyssna på din kropp!
vad roligt! Blev lita avis, gammal viktiväktare som jag är 🙂
Ska bli kul att se vad du kommer skirva om dem, nyfiken på det nya uppdaterade programmet!
Å vad roligt med alla matrecept, massor av inspiration, tack!