100% Fatshionista
Okej så det har legat en massa projekt i luften sista veckorna, några har legat mentalt i mitt huvud i ett par år men nu – NU äntligen så börjar det blomma upp. Det vill säga nu är de officiella och ni är alla hjärtligt välkomna att bli medlemmar (om ni har facebook konto) och så en ny blogg!
De tjusiga tecknade bilderna har Bettie Von Fraucht tagit fram och själva textloggan har jag skapat, bra teamwork på hög nivå för jag tycker dom blev superfina!
Fatshion Chatten En grupp för tjejer i storlek 42 och uppåt där inget ämne är offtopic förutom vikt och att sälja kläder
Fatshion Outfit En facebookgrupp för tjejer i storlek 42 och uppåt där vi postar dagens klädsel, ja det låter kanske fånigt men större tjejer vill få känna sig fina och uppskattade de med!
Fatshionistas.se ett bloggsamarbete mellan 6 plussize tjejer
Olika tema varje vecka, kommer bloggas om kläder, modetrender, plussize, etc
Som bonus har jag fått en superfin illustration av mig själv från Bettie, älskar den!
Vad roligt att ni har slagit ihop er, har redan varit inne & tjuvläst alla bloggar 🙂 Har ni träffat in real life? Kram
Nä vi har inte träffats “på riktigt” än 🙂